ODPOČET

 
Do začátku prvního T-CAMPu 2019 zbývá:  

 

 

AKTUALITY

 

Celotáborová hra 2019:

 

I. běh

PIRÁTI Z DŽORIBIKU

 

II. běh

CARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA

 

 

OBSAZENOST
 

 

 

FACEBOOK

 

T-CAMP má svoji skupinu na Facebooku, přidejte se k nám... klikněte zde

 

 

 

POČASÍ

 

 

Letní tábory » Specializace tábora 2019

Specializace tábora 2019

 

BOJOVÁ UMĚNÍ
 

Hlavní náplní je japonské bojové umění Aikidó, založené M. Ueshibou. Jeho cílem není destrukce protivníka, ale naopak snaha o „splynutí“ s útokem, využití energie a síly útočníka ke své obraně. (více viz. např. www.cfai.cz). Kromě Aikidó se věnujeme základům Jiu-jitsu, základním úderovým technikám rukou a nohou vycházejících z Kickboxu. U nás na táboře nám ale u této specializace a u našich dětí a mládeže  jde přeci jen více o něco jiného než je nějaké to „bojování“. Děti se seznámí s technikami pádů (což se u dětí dost hodí), cíleně si uvědomují  správný postoj a držení těla, zlepší se jejich prostorová orientace i motorické činnosti, získají respekt k autoritám, zvýší se jejich sebedůvěra, osvojí si některé obranné techniky a principy a nejspíš také získají partu skvělých kamarádů se stejným zájmem.

 

TANEC

 

Street dance je moderní styl tance, který v momentální době ovládl celý svět. Do tohoto „tance ulice“ můžeme zahrnout R’n’B, Hip-Hop, Break dance, Funk, New Style a další. Jednotlivé taneční styly se vzájemně ovlivňují a prolínají a tak se u tancování nemůže stát, že se budete nudit. Vždy bude něco nového, něco co Vás inspiruje, něco co Vám nedovolí přestat tančit. Tancovat se může učit každý, koho oslovuje daný hudební žánr. Street dance znáte třeba z filmů Let’s dance nebo Honey.
Důvodů, proč zkusit právě tenhle druh pohybu je hned několik. Nejdůležitější prioritou je sebevyjádření pomocí pohybu, je to forma svobodného projevu. Nebudeme Vám říkat jak přesně máte tancovat, každý může tancovat tak jak to cítí a jak je mu to příjemné. A tedy čas, který strávíte tancem, věnujete sobě. Tancem získáte povědomí o ovládání svého těla a tím si dokážete každý pohyb lépe vychutnat. A tedy je tu pro Vás, kteří se chcete cítit lépe ve svém vlastním těle.
Děti na našem táboře budou mít možnost zkusit něco nového. Tanec je může oslovit natolik, že se stane jejich životním stylem a každodenní radostí. Za pobyt strávený na táboře se děti naučí krátkou taneční choreografii, kterou budou moci ukázat rodičům nebo kamarádům ve škole. „Tanec je nejkrásnější druh pohybu, kterého je člověk schopen – chci toho daru využít … využij ho také, netanči jen ve své fantazii.“

 

ŠIKOVNÉ RUCE

 

Naše heslo je - všichni máme šikovné ruce, stačí jen chtít. Takže pokud si chceš vyzkoušet své šikovné ruce a naučit se něco hezkého, přihlaš se na tuto specializaci! Společně budeme vyrábět obrázek technikou decoupage a z přírodních materiálů (třeba mamince nebo babičce do kuchyně), malovat na kameny (báječné těžítko tátovi na stůl) a hedvábí (obrázek třeba do pokojíčku), budeme tisknout třeba na tričko (když si ho oblékneš, hned si vzpomeneš na prázdniny) a modelovat z moduritu (figurky nebo šperky) a spoustu dalších věcí. Doma budou koukat, jaké máš šikovné ruce!

 

AKROBACIE – pouze I. běh 

 

Po úspěchu akrobacie v roce 2014 v dílnách, kde se děti s tímto odvětvím setkaly poprvé, jsme se rozhodli ji zařadit i mezi specializace. Během společných hodin si děti vyzkouší základy gymnastiky, kde se budeme pokoušet zlepšit jejich pohybové dovednosti a schopnosti a zároveň se budeme snažit, aby se děti i něco nového přiučily. Dále mezi gymnastiku klasickou zařadíme i základy akrobacie, kde děti budou cvičit ve dvojicích či ve vícečlenných skupinkách a budou se snažit vytvářet různé pyramidy ze svých těl. Díky souhře, která bude mezi nimi vznikat, se naučí vzájemně komunikovat a zároveň si důvěřovat. Jedním z dalších cílů bude, aby se děti naučily svá tělíčka zpevnit a určitým způsobem ovládat. Velice blízko k akrobacii má i acroyoga, ze které právě tak zapojíme nějaké prvky, při které se opět cvičí ve dvojicích a jedná se o cvičení, kde nejenže záleží na souhře a důvěře, ale i na soustředěnosti. Během celých 14 dnů se pokusíme tělo určitým způsobem posílit a protáhnout. Specializace je určena pro všechny, kteří se nebojí zkoušet nové věci a naopak mají chuť se něco přiučit i přes to, že se s gymnastikou nikdy nesetkali.

 

TÁBORNÍK

 

Táborníci se věnují základům tábornických dovedností - morseovka, uzlování, pobyt v přírodě, rozdělávání ohňů, topografie a další věci důležité pro to, aby se člověk uměl v přírodě nejen postarat sám o sebe, ale aby se uměl i v přírodě chovat, poznávat zvířata a rostliny.

 

UNIVERZÁL

 

Specializace Univerzál je vhodná pro všechny děti, které si nevybrali z aktuální nabídky ostatních specializací našeho tábora. Děti zůstávají v oddílech a věnují se činnostem podle společného zájmu, často sportujeme – takže fotbálek, soft, stolní tenis, t-campácké specialitky, hrajeme oblíbené hry, zkrátka si užíváme tábor. „Univerzál nás baví…“

© 2019 T-CAMP - T-CAMP ® je v České republice registrovanou ochrannou známkou

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.