ODPOČET

 
Do začátku prvního T-CAMPu 2023 zbývá:  

 

 

CETEH

 

I. běh 2024 - ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ...

 

 

 

II. běh 2024 - CARRYLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU...

 

 

 

OBSAZENOST

 
 
 

FACEBOOK

 

T-CAMP má svoji skupinu na Facebooku, přidejte se k nám... klikněte zde

 

 

 

POČASÍ

 

Předpověď počasí

 

Letní tábory » Specializace tábora 2024

Specializace tábora 2024

 

BOJOVÁ UMĚNÍ
 

Hlavní náplní je japonské bojové umění Aikidó, založené M. Ueshibou. Jeho cílem není destrukce protivníka, ale naopak snaha o „splynutí“ s útokem, využití energie a síly útočníka ke své obraně. (více viz. např. www.cfai.cz). Kromě Aikidó se věnujeme základům Jiu-jitsu, základním úderovým technikám rukou a nohou vycházejících z Kickboxu. U nás na táboře nám ale u této specializace a u našich dětí a mládeže  jde přeci jen více o něco jiného než je nějaké to „bojování“. Děti se seznámí s technikami pádů (což se u dětí dost hodí), cíleně si uvědomují  správný postoj a držení těla, zlepší se jejich prostorová orientace i motorické činnosti, získají respekt k autoritám, zvýší se jejich sebedůvěra, osvojí si některé obranné techniky a principy a nejspíš také získají partu skvělých kamarádů se stejným zájmem.

 

TANEC

 

Street dance je moderní styl tance, který v momentální době ovládl celý svět. Do tohoto „tance ulice“ můžeme zahrnout R’n’B, Hip-Hop, Break dance, Funk, New Style a další. Jednotlivé taneční styly se vzájemně ovlivňují a prolínají a tak se u tancování nemůže stát, že se budete nudit. Vždy bude něco nového, něco co Vás inspiruje, něco co Vám nedovolí přestat tančit. Tancovat se může učit každý, koho oslovuje daný hudební žánr. Street dance znáte třeba z filmů Let’s dance nebo Honey.
Důvodů, proč zkusit právě tenhle druh pohybu je hned několik. Nejdůležitější prioritou je sebevyjádření pomocí pohybu, je to forma svobodného projevu. Nebudeme Vám říkat jak přesně máte tancovat, každý může tancovat tak jak to cítí a jak je mu to příjemné. A tedy čas, který strávíte tancem, věnujete sobě. Tancem získáte povědomí o ovládání svého těla a tím si dokážete každý pohyb lépe vychutnat. A tedy je tu pro Vás, kteří se chcete cítit lépe ve svém vlastním těle.
Děti na našem táboře budou mít možnost zkusit něco nového. Tanec je může oslovit natolik, že se stane jejich životním stylem a každodenní radostí. Za pobyt strávený na táboře se děti naučí krátkou taneční choreografii, kterou budou moci ukázat rodičům nebo kamarádům ve škole. „Tanec je nejkrásnější druh pohybu, kterého je člověk schopen – chci toho daru využít … využij ho také, netanči jen ve své fantazii.“

 

ŠIKOVNÉ RUCE

 

Naše heslo je - všichni máme šikovné ruce, stačí jen chtít. Takže pokud si chceš vyzkoušet své šikovné ruce a naučit se něco hezkého, přihlaš se na tuto specializaci! Společně budeme vyrábět obrázek technikou decoupage a z přírodních materiálů (třeba mamince nebo babičce do kuchyně), malovat na kameny (báječné těžítko tátovi na stůl) a hedvábí (obrázek třeba do pokojíčku), budeme tisknout třeba na tričko (když si ho oblékneš, hned si vzpomeneš na prázdniny) a modelovat z moduritu (figurky nebo šperky) a spoustu dalších věcí. Doma budou koukat, jaké máš šikovné ruce!

 

JÓGA

 

Jógu mohou praktikovat všechny děti bez ohledu na jejich věk nebo fyzickou zdatnost. Jóga je pro ně totiž skvělý, univerzální, sport, který je naučí znát limity těla, posouvat je dál k větší flexibilitě a síle. Ale pozor, jóga není žádné nudné válení na karimatce. Naopak, jóga může být velmi dynamická, rychlá a pořádně se u ní zapotíte. Naučíme se s dětmi základní jógové pozice, pozdrav slunci a zajímavé sestavy, které jim pomohou narovnat držení těla, posílit svaly a zvýší ohebnost.

 

T-NERF PRO POHODÁŘE

 

Bláznění s nerfkami se na našich campech chytlo, máme z toho radost, byli jsme jedni z prvních (možná úplně), kteří tento fenomén uchopili. Letos to bude přímo specka, v rámci které bychom rádi nerfky zapojili do „army systému“. Specka se bude odehrávat mimo tábor – v přírodě, lese, děti si vyzkouší práci s terénem, přepadové situace, základy komunikace v jednotce a mnoho dalšího. Pokud však čekáte takovou malou přípravu na misi do Afghanistánu, tak klíídek. Hlavní je zábava – je to přeci specka pro pohodáře… :-) Účastníci této specky musí mít vlastní nerfku, brýle a také náboje… (ano, ano, loni někteří přijeli na camp bez nábojů s tím, že si posbírají náboje ostatních…ehm, ehm… :-()

 

TÁBORNÍK

 

Táborníci se věnují základům tábornických dovedností - morseovka, uzlování, pobyt v přírodě, rozdělávání ohňů, topografie a další věci důležité pro to, aby se člověk uměl v přírodě nejen postarat sám o sebe, ale aby se uměl i v přírodě chovat, poznávat zvířata a rostliny.

 

UNIVERZÁL

 

Specializace Univerzál je vhodná pro všechny děti, které si nevybrali z aktuální nabídky ostatních specializací našeho tábora. Děti zůstávají v oddílech a věnují se činnostem podle společného zájmu, často sportujeme – takže fotbálek, soft, stolní tenis, t-campácké specialitky, hrajeme oblíbené hry, zkrátka si užíváme tábor. „Univerzál nás baví…“

© 2024 T-CAMP - T-CAMP ® je v České republice registrovanou ochrannou známkou

 

WEBEDITOR DOMÉNY s.r.o.